Paprasto ir estetinio dantų plombavimo skirtumai

pagal | 11 birželio, 2017

Išgirdę sąvoką „dantų plomba“, daugelis iš mūsų įsivaizduoja grąžtą ir specialia medžiaga užpildytą skylutę dantyje. Taip atrodo paprastas dantų plombavimas. O kas yra estetinis plombavimas? Šiame straipsnyje aptarsime, kuo estetinis plombavimas skiriasi nuo paprasčiausių dantų plombų ir patarsime, kur kreiptis norint pasinaudoti šia paslauga.

Kokybiškas estetinis plombavimasPaprastas plombavimas – paprastoms dantų problemoms spręsti

Jei dantyje atsirado skylutė ar nežymiai nutrupėjo krūminis dantis – paprasčiausia dantų plomba yra kone tinkamiausias būdas tai užmaskuoti. Danties plomba neleidžia dančiui toliau gesti ir kurį laiką jį apsaugo nuo infekcijos ar dantų ligų, neleidžia sugedusiame dantyje kauptis apnašoms. Vienas sugedęs dantis neturėtų sukelti daug rūpesčių, ypač jei jis taisomas pirmą kartą.

Visai kita situacija susidaro tuomet, kai dantis yra smarkiai nukentėjęs. Jei jis pageltęs ar net pajuodęs, jau ne pirmą kartą plombuojamas arba jo prarasta daugiau nei trečdalis, geriau jį pakeisti patikimesniu būdu. Turint sveiką danties šaknį, geriausias būdas tai padaryti – estetinis dantų plombavimas.

Estetinis plombavimas – gražiai ir sveikai šypsenai

Estetinis dantų plombavimas gali padėti turint tokių defektų, kaip pigmentinės dantų dėmės, per didelis ar per mažas tarpas tarp dantų, pakitusi dantų spalva, įskilimas, ištrupėjimas ar iškritusi plomba. Estetinis plombavimas neretai rekomenduojamas ir kaip alternatyva ortodontiniam dantų gydymui kabėmis, kai jie yra kreivi. Vis dėlto tokia alternatyva įmanoma tik tuomet, kai kreivas yra tik vienas ar keletas paciento dantų, o bendras jo dantų sąkandis – taisyklingas.

Kitaip nei paprasto plombavimo metu, kai dantis tik užpildomas specialia medžiaga, estetinio plombavimo procedūra susideda iš danties atkūrimo sluoksnis po sluoksnio. Tai padeda sukurti itin natūralią danties formą, spalvą ir tekstūrą. Estetinio plombavimo metu atkurtas dantis nei savo funkcijomis, nei išvaizda nesiskiria nuo kitų dantų. Todėl ši procedūra yra itin mėgstama tarp jaunų žmonių.

Gražiai ir sveikai šypsenai estetinio plombavimo pagalba sukurti pakanka vos keleto valandų. Vieno danties restauracija trunka maždaug 40-60 minučių, o norint, kad visa šypsena atrodytų „kaip nauja“, užtenka plombuoti 4-6 priekinius dantis. Tai nereiškia, kad estetinis plombavimas tinka tik priekinių dantų restauravimui: juo sėkmingai gali būti atkuriami ir krūminiai dantys.

Estetinis plombavimas Kaune

Kaune estetinio plombavimo paslaugas teikia privačios odontologijos klinikos. Tarp jų išsiskiria kompetentingą ir draugišką medicininį personalą bei modernią medicininę techniką turinčios įmonės. Šioje Kauno klinikoje siūloma estetinio plombavimo procedūra – viena populiariausių tarp jos pacientų.

Klinikos personalas yra sukaupęs daug patirties estetinio plombavimo srityje. Klinikos darbuotojai savo žinias nuolat atnaujina ir stažuojasi užsienyje, kur domisi naujausiomis plombavimo technikomis ir medžiagomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *