Vet. gydytojas apie gyvūnų kastravimą/sterilizavimą

pagal | 22 vasario, 2022

Šuo, turbūt daugelis sutiktų, kad yra geriausias žmogaus draugas. Jis yra visada šalia, kai reikia pagalbos, jis paguodžia, jis padeda atsistoti ant kojų – kai labiausiai reikia atramos. Rūpinimasis savo šunimi – kiekvieno atsakingo šeimininko darbas, kadangi tik toks gyvūnas bus sveikas ir tuo pačiu juo bus pasirūpinta visapusiškai.

Dažnai šeimininkams kylantis klausimas yra susijęs su šuns kastracija/sterilizacija. Veterinarijos gydytojas dažniausiai siūlo kiekvieną situaciją vertinti individualiai, tačiau nepamiršti, kad kai galima užkirsti kelią įvairioms ligoms – taip ir reikia daryti. „Siaurio Šnauceris“ – vieta, kur ne tik pagal poreikius bus atlikta kastracija arba sterilizacija, tačiau taip pat ir gausite atsakymus į Jums kylančius klausimus.

VeterinarasGalimybė užkirsti kelią ligoms

Dažniausiai kalbant apie sterilizaciją arba kastraciją minima tai, jog užkertamas kelias gyvūno dauginimuisi. Tačiau pamirštama, kad tai gali padėti susitvarkyti ir tiksliau išvengti daugelio ligų, kurios dažniausiai šunims atsiranda su amžiumi.

Kalytės dažnai suserga kiaušidžių arba gimdos vėžių, patinams gana dažnai senatvėje atsiranda kiaušinių augliai, kurie gali būti mirties priežastis. Džiugu, kad pašalinus šiuos organus kartu dingsta ir ligos, kurios ne tik ne visada išgydomos, tačiau ir gali sukelti šuniui didelę agoniją.

Gyvūno elgsenos pokyčiai

Kai kurie kastraciją renkasi dėl to, kad nori kiek pakoreguoti gyvūno elgseną. Patelėms tai dažniausiai neaktualu, kalbama apie patinus. Dažniausiai elgsena po kastracijos – nekinta. Tačiau pastebima, kad šuo dažniausiai tampa kur kas mažiau agresyvus, kadangi jam paprasčiausiai nebereikia dominuoti, kad jis suviliotų patelę. Galiausiai, jis nustoja žymėtis teritoriją, o kai kurie šunys tai labai dažnai daro namuose, kambaryje. Taigi, tokie elgsenos pokyčiai. Jeigu jie ir bus – tik į gerą.

Sustabdykime gyvūnų dauginimąsi

Žinoma, kastracija arba sterilizacija pirmiausia yra reikalinga dėl to, kad jis gali padėti sustabdyti gyvūnų dauginimąsi, kuris nėra reikalingas. Šiais laikais labai stengiamasi šveisti žmonės dėl šunų dauginimosi klausimo, kadangi kai kuriems vis dar atrodo, kad gamta viską sudėlioja taip, kaip reikia. Deja, valkataujančių gyvūnų problema yra tikrai opi. Gerai, kad vis daugiau institucijų stengiasi padėti gyvūnams netapti tėvais. Tai yra tuo pačiu ir kiekvieno iš mūsų atsakomybė. Siūlome jums rasti gerą kliniką, kur bus tinkamai atlikta kastracija arba sterilizacija ir tuo pačiu pasirūpinti savo gyvūno gerove, kuri neatsiejama ir nuo nereikalingų palikuonių.

Kastracijos/sterilizacijos kontraindikacijos

Kai kurie pergyvena, kad kastracija arba sterilizacija gali būti didelės problemos priežastis. Tačiau taip nėra. Kokios gali būti problemos, kai viską daro geri gydytojai? Kai kurie tik mini augantį šuns svorį, o taip dažniausiai nutinka dėl to, kad paprasčiausiai sumažėja poreikis daugiau lakstyti ir dažniausiai dėl to šuo mažiau juda bei daugiau valgo. Tačiau tinkamai sureguliavus mitybą galima pasidžiaugti, kad šuo tikrai nenutuks, bus sveikas, laimingas ir tuo pačiu senatvėje net  išvengs ligų, kurios gali baigtis labai blogai. O visą tai gali padovanoti šeimininkas, kuriam rūpi jo šuns sveikata.

Kuo daugiau dėmesio šuo gaus ir kuo labiau domėsitės medicininėmis procedūromis, kurios gali padėti jam išvengti ligų – tuo jis bus sveikesnis. O tai yra kiekvieno iš mūsų rankose, tad skirti dėmesio reikia kuo daugiau, kadangi tai leis mums būti ramiems dėl gyvūno sveikatos.

Parengė:

Veterinarijos klinika „Siaurio Šnauceris”

Adresas: Pramonės pr. 36A, LT-50348, Kaunas
Telefonas: +37065555818
El. paštas: info@snaucerisvet.lt
Darbo laikas: I-V 9:00 – 20:00
Gydytojų konsiliumas: 14:00 – 15:00
VI-VII 9:00 – 17:00
Budintis gydytojas 00 – 24 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *