Veterinarijos gydytojo rekomendacijos norintiems įsigyti triušiuką

pagal | 5 sausio, 2023

Nors šuo tikrai yra dažniausiai lietuvių auginamas auginantis, tačiau išties – šiuo metu galima rinkoje rasti labai daug gyvūnų, kurie gali tapti Jūsų augintiniais. Vienas tokių yra dekoratyvinis triušis. Džiugu, kad vis daugiau žmonių įsigyja mielą gyvūnėlį, kuris gali būti geriausias draugas.

Tarkitės su veterinarijos gydytoju

Žinoma, kuo daugiau apie triušius bus žinoma – tuo geriau pavyks pasiruošti šio gyvūno įsiliejimui į šeimą. Svarbiausia yra gera veterinarijos klinika Kaune, kurioje ne tik bus gydomas gyvūnas, esant poreikiui, tačiau ir suteikiamos kitos konsultacijos, kurios padeda pasiruošti augintinio įsitraukimui į Jūsų namus. Viena tokių klinikų yra Siaurio Šnauceris, kurioje specialistai gali plačiau papasakoti apie triušio gyvenimą ir ko jam reikia, kad jis būtų laimingas.

Pasirinkite tinkamą kliniką

Pirmiausia reikia rasti tokią kliniką, kurioje tikrai gautumėte geriausias paslaugas, kai triušis serga. Daugelis klinikų labai puikiai yra susipažinę su šunimis ir jų anatomija, su dažniausiai apsitaikančiomis ligomis.

Antroje vietoje yra katės, o triušiai – rečiau auginami gyvūnai, tad ne visada yra paprasta rasti pagalbą, kai jos reikia. Įmanoma, tačiau tai reikalauja daugiau laiko. Taigi, kad ekstra atveju pagalba būtų – visada geriau pirmiau ją rasti, o tik paskui, kai reikia, naudotis. Tačiau turėti atsarginį variantą, nes tai yra saugumas.

Narvelio pasirinkimas

Jeigu norite, kad Jūsų gyvūnas visada jaustųsi gerai – jam labai svarbus patikimas narvelis, kuriame jis turės tiek vietos, kiek jam reikia. Problema, kad kai kurie perka per mažus. Tai yra klaida. Net ir tuomet, kai Jūsų triušis bus paleidžiamas kasdien, reikia pasirūpinti, kad jis turėtų pakankamai vietos narvelyje. Tai yra kokybiško gyvenimo garantija, kuriai reikia skirti prioritetą. Dėl narvo dydžio – visada galite pasikonsultuoti su veterinarais.

Daugiau dėmesio maistui

Greta tinkamos aplinkos taip pat reikia pasirūpinti ir maistu. Štai daugelis nustebo sužinojęs, kad dekoratyviniam triušiui negalima duoti daug žolės. Jis gali pradėti labai stipriai viduriuoti ir net dėl to nugaišti. Jo pagrindinis maistas yra šienas, kuriuos turi būti derinamas su sausu maistu. Tačiau tokiu, kuris jam yra skirtas, o ne bet kuriuo. Taip pat reikia rinktis būtent premium kokybės maistą, kuris tikrai geros kokybės ir bus naudingas Jūsų triušiui.

Apie triušio charakterį arba kodėl jis – ne vaikams

Triušis daugeliui žmonių atrodo labai mielas gyvūnas. Jis toks ir yra. Tačiau dažniausiai ne ką mažiau charakteringas nei katė, tad tikrai nėra tinkamas vaikams, kuriems gali nepatikti jo gana išraiškingas charakteris.

Visada pirmiausia siūlome aplankyti pažįstamus, kurie jau turi tokį gyvūną. Tai padės susipažinti juo geriau įvertinti – ar šis draugas tikrai gerai jausis namuose. Juk jam reikia nemažai laiko, o tikrai ne kiekvienas gali jo skirti.

Ar triušis gali eiti į lauką?

Jeigu norite, kad Jūsų triušis, kuris gyvena kambaryje, kartais eitų į lauką – tokiu atveju siūlome pasirūpinti skiepais, kurie yra būtini. Visada geriausia dėl to yra tartis su veterinarais. Jie ne tik nurodys – kokie skiepai būtini, tačiau taip pat ir vietoje suskiepys. Reikės palaukti kelias dienas, tačiau po jų Jūsų triuškis jau galės linksmai šokiruoti kieme.

Kuo daugiau žinosite – tuo ramesnis galite būti, kad Jūsų pasiruošimas šio gyvūno auginimui – bus ne tik geras, platus, tačiau ir leis nuspręsti, ar šis gyvūnas tikrai tinka Jūsų šeimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *