Kaip dantų implantavimas pakeitė mano gyvenimą

pagal | 25 spalio, 2017

Dantu implantavimas ir kainaDaugkartinis nėštumas paveikė dantų būklę

Esu penkių vaikų mama. Namų šeimininkės ir daugiavaikės šeimos puoselėtojos vaidmenį pasirinkau gerai apsvarsčiusi tai, ko noriu iš gyvenimo, ir niekada nesigailėjau. Tačiau neįvertinau to, kokį poveikį daugkartinis nėštumas turės mano sveikatai. Ypač mano dantims.

Kaip ir daugeliui moterų, nėštumo metu pablogėjo mano dantų būklė. Tam įtakos turėjo dažnas rytinis (ir ne tik) pykinimas, kai skrandžio rūgštys paveikia dantų emalį. Prisipažinsiu, turėdama tiek daug vaikų, ne visada spėdavau išsivalyti dantis du kartus per dieną, ką jau kalbėti apie tarpdančių siūlą ar kitas dantų priežiūros priemones. Galiausiai mane užpuolė periodontitas. Dantys su visomis šaknimis ėmė kristi vienas po kito.

Apie dantų implantavimą išgirdau iš savo odontologo

Kai apsisprendžiau daugiau vaikų nebeturėti, jau neturėjau ir nemažos dalies savo dantų. Iš pradžių tam neteikiau didelės reikšmės, tačiau kai vaikai pradėjo man sakyti, jog jų klasės draugai dažnai klausinėja, kurgi dingo jų mamos dantys, susimąsčiau. Užsiregistravau vizitui pas savo dantų gydytoją ir jis rekomendavo nuvykti į GOC odontologijos kliniką Kaune. Jau iš savo odontologo išgirdau, kad mano atveju vienintelis būdas vėl turėti gražią šypseną – dantų implantavimas.

Dantų implantavimas – išsimokėtinai

Kauno odontologijos klinikoje tą patį patvirtino ten dirbantys specialistai. Jie mane nuramino, kad nebūtinai turėsiu sumokėti visą sumą už dantų implantavimą iš karto – galėsiu šia paslauga pasinaudoti išsimokėtinai. Nors mano vyras pilnai išlaiko mūsų šeimą, dantų implantų kaina būtų sudariusi nemažą dalį mūsų šeimos santaupų, todėl galimybė dantis atkurti išsimokėtinai man buvo labai svarbi.

Procedūra truko pusę metų

Dantų implantavimas nėra per vieną dieną atliekama procedūra. Man reikėjo šešių implantų, ir nors visi jie buvo įsriegti į mano žandikaulį vienos procedūros metu, sužinojau, kad teks keletą mėnesių palaukti, kol jie prigis. Tik ant prigijusių implantų gali būti tvirtinami nuolatiniai dantų protezai, o mano atveju gijimas truko šešis mėnesius.

Esu girdėjusi, jog kai kurios odontologijos klinikos siūlo greitojo dantų implantavimo paslaugą: per vieną dieną įsriegiami ir implantai, ir pritvirtinami protezai. Tačiau niekas negarantuoja, jog implantai prigis, ir protezų nereikės pašalinti. Tad nusprendžiau tokiomis „greitosiomis paslaugomis“ nepasitikėti.

Po dantų implantavimo – jaunesnė ir gražesnė

Kai dantų implantai prigijo ir ant jų buvo užmauti nuolatiniai protezai, negalėjau atsistebėti savo pasikeitusia išvaizda. Atrodžiau ne tik gražesnė, bet ir jaunesnė. Pradėjau daugiau šypsotis. Sulaukdavau daug komplimentų. Ir vaikų klasės draugai pastebėjo, kad jų mamytė su dantimis atrodo daug geriau.

Žinoma, grožis – dar ne viskas. Pagerėjo ir mano sveikata. Geriau sukramtytas maistas geriau susivirškina, o po dantų implantavimo dantis prižiūriu itin atidžiai, todėl jie nebegenda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *