Kokių rūšių gali būti dantų implantai?

pagal | 10 liepos, 2018

Trys pagrindinės dantų implantų rūšys

Praradus dantis, galima juos pakeisti arba įprastais protezais, arba protezais ant dantų implantų. Tikriausiai visi žinome, kad dantų protezai gali būti išimami arba fiksuoti (nuolatiniai). O kokių rūšių būna dantų implantai?

Dantų implantai negali būti išimami, nes implantas – tai metalinis danties šaknies pakaitalas, kuris ilgainiui suauga su žandikauliu ir tampa jo dalimi. Implantai klasifikuojami pagal tai, kaip jie yra pritvirtinami prie žandikaulio. Pagrindinės dantų implantų rūšys yra plokšteliniai, poantkauliniai ir sraigtiniai implantai.

Plokšteliniai dantų implantai – retenybė

Jeigu paciento dantinės ataugos siauros ir aukštos, dantims implantuoti gali būti rekomenduojami plokšteliniai dantų implantai. Ši implantų rūšis šiandieninėje odontologijoje pasitelkiama gana retai, tačiau kartais tokie implantai vis dar naudojami krūminiams dantims implantuoti. Vis dėlto tai nėra pats efektyviausias būdas atkurti prarastus dantis.

ImplantologasKokybiškiausi – sraigtiniai dantų implantai

Šiuolaikinėje implantologijoje dažniausiai naudojami sraigtiniai dantų implantai. Jie paprastai gaminami iš titano – itin tvirtos ir žmogaus organizmui biologiškai tinkančios medžiagos. Titanas nesukelia alergijos ar infekcijos ir kiek įmanoma sumažina diskomfortą, kurį pacientas jaučia po dantų implantavimo procedūros.

Sraigtiniai dantų implantai yra įsukami tiesiai į paciento žandikaulį. Siekiant pacientui pritaikyti sraigtinius dantų implantus, jo žandikaulyje turi būti pakankamai kaulo. Kai kuriais atvejais prieš dantų implantavimą pacientui tenka atlikti kaulo priauginimo procedūrą. Tokia procedūra bendrą dantų implantavimo laikotarpį prailgina keletu mėnesių.

Poantkauliniai dantų implantai – sunykus žandikauliui

Kartais pacientai dantų implantavimui prisiruošia tik tuomet, kai bedantis žandikaulis jau yra visiškai sunykęs ir kaulo nėra tiek, kad būtų galima naudoti straigtinius dantų implantus, net jeigu būtų taikoma kaulo priauginimo procedūra.

Kai dantinė paciento viršutinio arba apatinio žandikaulio dalis sunykusi, galima bandyti implantus tvirtinti po antkauliu. Prieš gaminant poantkaulinį dantų implantą, nuo implantavimui ruošiamos vietos nuimamas antspaudas. Pagamintas implantas įsodinamas per dvi atskiras operacijas.

Kaip išsirinkti sau tinkamiausią dantų implantų rūšį?

Pats pacientas negali nuspręsti naudoti vieno ar kito dantų implantavimo metodo. Kuri dantų implantų rūšis tiktų pacientui, gali patarti tik patyręs gydytojas implantologas. Jis atlieka reikalingus tyrimus, įvertina trūkstamų dantų skaičių, žandikaulio būklę. Pagal trūkstamų dantų skaičių ir išsidėstymą implantologas nusprendžia, kiek implantų pacientui reikėtų visiškai atkurti dantis. Svarbu žinoti, kad reikalingas implantų skaičius gali būti mažesnis nei prarastų dantų skaičius, nes ant vieno implanto tam tikrais atvejais galima protezuoti keletą dantų.

Ieškote patyrusio implantologo Alytuje?

Jeigu gyvenate Alytaus mieste, jums visai nebūtina vykti į Vilnių. Alytuje dirba kvalifikuoti implantologai. Pasiteiraukite kokį pasiūlymą jums pateiks odontologijos klinikos Albadenta specialistai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *