Gydomasis masažas reabilitacijos centre

pagal | 26 sausio, 2017

Atpalaiduojantis ir gydomasis masažas

Kartais atrodo, kad masažą gali atlikti bet kas. Kyla klausimas, ar tikrai būtina keliauti į reabilitacijos centrą Kaune ir mokėti pinigus už paslaugą, kurią šeimos narys ar kitas mylimas žmogus gali atlikti namuose nemokamai? Nors neabejojame, kad vieną iš masažo funkcijų – atpalaidavimą – gali suteikti ir namiškių rankos, bet kyla klausimas – o kaip yra su gydomuoju masažu?

Tik specialistai žino, kurias vietas masažuoti

Masažas reabilitacijos klinikojeGydomasis masažas – tai minkštųjų audinių manipuliacija. Taisyklingai masažuojant odą ir po ja esančius audinius, liečiant tam tikrus taškus galima išgydyti įvairias žmogaus sveikatos problemas. Masažas gali pagerinti žmogaus psichologinę būklę: sumažinti įtampą ir nerimą, pagerinti miego kokybę. Vis dėlto gydomąjį masažą gali atlikti ne bet kas. Reabilitacijos centre masažuotojai žino, kokius taškus reikia spausti, kurias kūno vietas masažuoti, kad sustiprėtų paciento sveikata. Tuo tarpu neprofesionaliai atliekamas masažas gali ne tik nepadėti, bet ir pakenkti.

Ką galima išgydyti gydomuoju masažu?

Gydomasis masažas gali būti atliekamas norint pagerinti raumenų, širdies ir kraujotakos, nervų sistemas. Reabilitacijos centruose masažo pagalba galima sustiprinti sąnarius, padidinti judesių amplitudę. Dar vienas naudingas dalykas, kurį gali masažas – skausmo sumažinimas kaklo, pečių, nugaros srityse, rankose ir kojose. Šiam tikslui gali būti atliekamas viso kūno arba atskirų galūnių, kitų kūno vietų (pavyzdžiui, galvos) masažas.

Masažas reabilitacijos centre pagerina raumenų tonusą. Jis padidina sąnarių judrumą, gerina kraujo ir limfos apytakas. Lankant masažo užsiėmimus, ilgainiui sustiprėja imunitetas. Be to, gydomasis masažas gali pagerinti laikyseną.

Į masažo specialistus dažnai kreipiasi žmonės, kuriems tirpsta galūnės, kankina migrena, svaigsta galva, užpuola radikulitas. Masažas reabilitacijos centre pašalina raumenų nuovargį – neretai reabilitacijos centrų specialistai yra kviečiami dirbti su sportininkų komandomis.

Kam  rekomenduojamas gydomasis masažas, o kam – ne?

Į reabilitacijos centrą gydomajam masažui patariama kreiptis tiems, kurie jaučia įtampą nugaroje, kenčia nuo jos ar kaklo skausmo. Masažai rekomenduojami tiek protinį darbą dirbantiems žmonėms, nuolat sėdintiems prie kompiuterio ir mažai judantiems, tiek dirbantiems sunkų, alinantį fizinį darbą. Gydomasis masažas pravers norintiems pagerinti bendrą savijautą, kenčiantiems nuo depresijos ir kitų psichologinių sutrikimų.

Reabilitacijos centro specialistai nepataria registruotis gydomajam masažui, jei pacientas serga sunkiomis širdies ir kraujagyslių ligomis. Masažo nerekomenduojama atlikti turintiems atvirų žaizdų ar odos infekciją. Jis nenaudingas sergantiems tromboze, venų varikoze, turintiems nervų sistemos sutrikimų, ką tik patyrusiems stiprią traumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *